Velká přátelství se rodí od pradávna mezi různými druhy zvířat, tentokrát se spřátelilo osiřelé mládě jelena, kterému matka zemřela, s osiřelým medvídkem mývalem, kterého zase matka opustila. A jak si tato různorodá zvířata projevují náklonnost? To se dočtete v tomto článku.

Osiřelý jelen našel nový domov

V Americe funguje nezisková organizace s názvem Texas Fawn and Friends, která se stará o osiřelé jeleny, které jsou specialitou organizace. Této instituci se však zželelo i poměrně mladého, a to jen několikatýdenního, mývala pojmenovaného následně Jasper, o kterého se nyní také stará. Podle toho, co uvádí různé zdroje informací, se mývala vzdala jeho matka. Ta jej odstrčeného zanechala v dešťové louži. Nejprve nebylo nálezcům ani jasné, zda mládě přežije.

Žena provozující výše zmíněnou neziskovou organizaci se zvířete s láskou okamžitě ujala a starala se o něj. Jen díky její péči mýval přežil. Zpočátku provozovatelé organizace na záchranu jelenů netušili, že se za jejich přičinění zrodí nerozlučné přátelství dvou velmi odlišných zvířat. Je to překvapivé, ale stalo se tak.

Jasper se stal věrným přítelem jelena jménem Hope, který se dostal do centra těsně po něm. Matka jelena byla sražena na silnici projíždějícím autem a na následky svých zranění na místě zemřela. Jasper dospěl a nyní žije v těsné blízkosti centra, kam si rád chodí pochutnat na kočičích granulích nebo na sušenkách. S radostí navštěvuje osiřelé jeleny, se kterými si neustále s potěšením hraje. Avšak pokaždé jak mýval Jasper uvidí Hope, rozběhne se rovnou k ní, chce ji olíznout a obejmout, někdy na ni i naskočí a nechá se nosit.

Není tedy pochyb, že mezi nimi vznikla velká přátelská láska. Tato dvě zvířata jsou jako bratr a sestra.  Jasper je ale ten, který Hope projevuje lásku více, ta ji trpělivě a s radostí přijímá.

Přítel je jako druhé já

Jak pravil již Cicero: „Přítel je jako druhé já.“ Není pochyb, že medvídka mývala Jaspera a jelena Hope spojil jejich smutný a nelehký osud, a to osud osiřelého mláděte. Oba hledali ve svém blízkém okolí lásku a přátelství, které našli u sebe navzájem, i když je to přátelství trochu netradiční, to se musí uznat. Kamarádství těchto zvířat dojme leckterého člověka, nejen toho, který ještě svého přítele do nepohody nenalezl, ale věřme, že jednoho dne i my nalezneme věrného přítele.