Meteorologové předpovídají na víkend a následující týden ochlazení, oblačnost, sníh a mrznoucí srážky. Pro někoho splněné přání, pro jiné, a hlavně pro řidiče, zlý sen, jelikož můžeme očekávat náledí.

Pátek

V pátek 2. 12. 2022 se dle meteorologů máme připravit tu a tam na mrznoucí mlhy. Odpoledne není vyloučené ani slabé poletování sněhu či mrznoucí srážky.

Ranní teploty klesnou pod bod mrazu, odhad je maximálně minus pět stupňů Celsia.

Nejvyšší denní teploty dosáhnou asi tří stupňů Celsia.

Sobota

V sobotu 3. 12. 2022 nebude o nic líp. Někde můžeme očekávat sněžení. V níže položených místech se pak vyskytnou srážky smíšené. Po ránu se mohou velmi sporadicky objevit opět mrznoucí mlhy, popřípadě mrznoucí mrholení. Srážky se však neudrží po celý den a postupně budou ustávat.

Ranní teploty klesnou až pod bod mrazu, odhad je maximálně minus tři stupně Celsia.

Nejvyšší denní teploty mohou dosáhnout až čtyř stupňů Celsia.

Neděle

I v neděli 4. 12. 2022 se místy může vyskytnout sněžení. V průběhu dne se však sněhové srážky budou přesouvat do míst, která leží sedm set metrů nad mořem. V nížinách meteorologové předpovídají spíše srážky dešťové, případně srážky smíšené a mrznoucí.

Ranní teploty budou totožné jako v sobotu, tedy až pod bod mrazu, odhad je maximálně minus tři stupně Celsia.

Na rozdíl od soboty budou však denní teploty vyšší. Dosáhnou asi šesti stupňů Celsia.

Příští "mikulášský" týden

Začátek následujícího týdne (pondělí, úterý, středa) se ponese v podobném počasí. Sněžení ovšem můžeme očekávat jen na horách. V nižších oblastech se bude jednat spíše o srážky dešťové.

Avšak teploty se o minimální hodnoty zvednou.

Winter is coming aneb sníh padá sníh

Jako na za volanou nás o druhém adventním víkendu zasype bílá pokrývka, čímž na všechny jistě padne předvánoční nálada. Radost budou mít jistě děti, které se budou moci ve sněhu pěkně vyřádit. Pozor by si měli dát řidiči, které může překvapit ledovka na silnici. Teď už musíme jen doufat, že se konečně dočkáme i bílých Vánoc, i když meteorologická předpověď zatím uvádí, že sníh odejde spolu s Mikulášem, čertem a andělem. Tak uvidíme...