V průběhu život se každému z nás občas stane něco, co bychom mohli přisuzovat vyšší moci. Nemusíme ani věřit v boha, abychom viděli, že některé věci jsou moc dokonalé na to, aby to byla náhoda. Stejně tomu tak je i ohledně vyobrazení Ježíše na nebi z italského Agropoli.

Fotografie, která uchvátila věřící i ateisty

Alfredo Lo Brutto z italského Agropoli zachytil u moře "postavu", která vyvolala diskusi na internetu. Lidé tvrdí, že postava na fotografii vypadá přesně jako socha Krista Vykupitele v brazilském Riu de Janeiru.

Jak Alfredo řekl deníku Daily Mail: „Ten pohled mě okouzlil. Často nesdílím fotky na sociálních sítích, ale když jsem vyfotila tuhle, hned jsem cítila, že chci, aby ji viděli i ostatní, protože byla tak krásná.“

Fotografie pořízená u Tyrhénského moře se jistě do jisté míry podobá dotyčné soše. Na internetu se mezitím vedou diskuse o tom, zda se nejedná o znamení, které má nějaký zvláštní význam.

Mezi těmi, kdo se zapojili do diskuse, se objevily i argumenty, že "postava" je výsledkem náhodného uspořádání mraků a zapadajícího slunce nad mořem, tomu ale Alfredo nevěří.

Fotografie je nepochybně krásná

Není to poprvé, co se po zveřejnění fotografie na internetu strhla taková slovní válka. I když je třeba říci, že obě teorie mají své zastánce.

V každém případě je to jistě pozoruhodná fotografie. Takový, který dokonale ukazuje krásu světa, v němž žijeme.