Jarní prázdniny často slouží jako ideální čas na zimní dovolenou strávenou na horách. Budou probíhat po dobu šesti týdnů, a to v období od 6. února do 29. března 2023.

Pro děti školou povinné jsou jarní prázdniny prvním větším volnem v novém roce. Jedná se o týden volna, který dle organizace školního roku MŠMT připadá na jeden ze šesti týdnů v únoru a v první polovině března. Týden jarních prázdnin nemají všechny české školy v ten samý termín a každý rok se mění. Jaké jsou v roce 2023 termíny prázdnin v jednotlivých okresech?

6.–12. února 2023

První prázdninový týden započne již následující pondělí. Od tohoto týdne se volno vztahuje na školy v okresech Praha 6 až 10, Cheb, Sokolov, Nymburk, Karlovy Vary, Jindřichův Hradec, Děčín, Litoměřice, Přerov a Frýdek-Místek.

13.–19. února 2023

Hned v dalším týdnu se prázdniny týkají školáků v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice a Nový Jičín.

20.–26. února 2023

Třetí prázdninový týden si volno užijí v okresech Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Třebíč, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Bruntál, Písek a Náchod.

27.–5. března 2023

Tento týden zpříjemní volno žákům v okresech Mladá Boleslav, Příbram, Prachatice, Tábor, Strakonice, Ústí nad Labem, Jičín, Most, Chomutov, Olomouc, Šumperk, Opava, Rychnov nad Kněžnou a Jeseník.

6.–12. března 2023

Od 6. března se mohou na prázdninový týden těšit v okresech Benešov, Beroun, Rokycany, Český Krumlov, České Budějovice, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město a Prostějov.

13.–19. března 2023

Poslední prázdninový týden bude patřit všem žákům v okresech Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny a Karviná.