Podzim přináší nejen změnu počasí, ale také nové trendy ve světě módy a šperků. Nehledě na to, zda máte v oblibě klasiku, výrazné šperky či individuální doplňky, tento podzim má pro vás připraveno to pravé. Objevte módní trendy a vyberte si perfektní šperky pro svůj podzimní styl.

Něžné perly

Perly jsou stálicí mezi šperky, pravidelně se vrací na scénu a v podstatě nikdy nevyjdou z módy. Pro tento podzim jsou v módě díky známým návrhářům, například Chanel. Ti předvádí různé styly perlových šperků. Pořídit si můžete klasické decentní náušnice a perlové přívěsky, či zvolit něco odvážnějšího, jako například choker zdobený perlami. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli kousek, tato investice se vám vyplatí. Perly se totiž hodí ke všemu a nosit je můžete nehledě na aktuální sezónu.

Máte zájem o nové trendy ve světě módy a šperků? (Foto: Victoria Chudinova / Shutterstock.com)
Máte zájem o nové trendy ve světě módy a šperků? (Foto: Victoria Chudinova / Shutterstock.com)

Trendy brože

Tento podzim patří vintage kouskům – brože opět září. Dokážou pozvednout jakýkoliv outfit na vyšší úroveň. Decentní brož dodá vašemu vzhledu eleganci a nádech luxusu. Ovšem zvolit můžete i výrazný kousek, díky kterému budete středem pozornosti.

Odvážné náušnice

Korunou podzimního outfitu jsou náušnice. Tomuto období mnohdy vládnou nevýrazné barvy – hnědé svetry, šedé kabáty a podobně. Nemusíte měnit svůj styl, namísto toho ho doplňte výraznými náušnicemi. Vybírat můžete z různých stylů - ať už jde o tvar, barvy, či rozměry. Nebojte se být kreativní, volte výrazné kousky. Masivní šperky přitáhnou pozornost a ozvláštní váš look, lze je přitom různě stylizovat.

Bangle či cuff náramky jsou stále populární (Foto: Ayman alakhras / Shutterstock.com)
Bangle či cuff náramky jsou stále populární (Foto: Ayman alakhras / Shutterstock.com)

Výrazné náramky

Robustní náramky byly na výsluní v 90. letech, ovšem ani v této době neztrácí popularitu. Jde o takzvané bangle či cuff náramky, které jsou pevné a na zápěstí drží kulatý tvar. Jde tak o poměrně výrazný doplněk, ovšem zvolit můžete i jemnější šperk v jednoduchém provedení. V každém případě jde o skvělý prvek, který doladí váš celkový vzhled a vnese eleganci do jakéhokoli outfitu.

Drzé šperky

Pro mnoho lidí je podzim nudným a šedým obdobím. To je však škoda – pojměte tuto část roku jinak. Vrhněte se do světa velkých výrazných šperků. Může jít o náhrdelník, náušnice či třeba náramek, jednoduše si vyberte svůj oblíbený doplněk v nadměrné velikosti. Přitáhne tak oči kolemjdoucích a stane se unikátním a odvážným vyjádřením vašeho vkusu. Trendy jsou také výrazné řetízky na tělo – komplexní náhrdelníky, které zdobí více než jen váš krk.

Podzimní atmosféra je mnohdy spjatá s nevýraznými barvami, to však neznamená, že by mělo toto období být nudné. Právě šperky nabízí perfektní způsob, jak můžete zazářit, reflektovat svou osobnost a náladu. Ať už sáhnete po něžných a elegantních perlách, robustním náramku, či jiném odvážném kousku – buďte sami sebou a užijte si módu naplno.