Podzimní a následné zimní počasí "pod psa" nejspíše zapříčiní, že se budeme se psem držet doma v teple. Venku bude doslova, že by ani psa nevyhnal. Sychravé počasí a domácí relax pod dekou u televize způsobí, že se nám bude pes uvnitř bytu nudit, co tedy podniknout, abychom se doma zabavili a (nejen) pes nezlenivěl?

„Najdi dobrůtku“

Nejjednodušší aktivitou, do které se můžeme se psem pustit, je hledání pamlsků. Nachystáme psovy nejoblíbenější pamlsky a schováváme mu je na různá místa v místnosti čiv celém domě. Možností, kam lze dobroty schovat je mnoho, například je můžeme položit do deky nebo můžeme koupit interaktivní hračky, do kterých pamlsky umístíme, a pejsek se k nim musí dostat a cvičíme tím mozkové buňky pejska. Klidně jej necháme, ať nás sleduje, kam pamlsek dáváme, a když jsme s přípravou hotoví, tak psa vyzveme, že může hledat. Za každý nález jej náležitě pochválíme.

Agility podomácku

Postačí nám jen pár židlí a deka nebo několik krabic. Deku hodíme přes židle, a vytvoříme tak psovi tunel. Z krabic můžeme udělat slalom. Záleží jen a jen na velikosti našeho bytu, ale jednoduchou agility dráhu zvládne udělat každý. Ke hře si nachystáme pamlsky jako motivaci pro našeho mazlíčka.

Výcvik

Další alternativou, co podniknout s psíkem doma, když je venku sychravé počasí, je naučit psa nové povely, nebo popřípadě s ním opakovat ty naučené.

Stará dobrá schovka

Klasickou dětskou hru ocení i naši čtyřnozí miláčci. Dejme psovi povel "zůstaň" a utíkejme se schovat. Až najdeme nejlepší místo schovky (doporučujeme třeba vanu), tak psa zavoláme a necháme jej, aby nás našel.

Hraní

I doma si můžeme hezky pohrát. Náš pes jistě ocení dobrou přetahovanou. Navíc si při ní pes procvičí základní povely (pusť, drž, fuj) a také vlastní sebekontrolu.

Kdo si hraje, nezlobí

Eventualit, jak psa zabavit, je obrovské, opravdu obrovské, množství. Další tipy můžeme nalézt i na kanálu YouTube, kde přesně uvidíme, jak která aktivita vypadá a jak se na ni pečlivě připravit. Na většinu činností nám postačují věci, které doma normálně najdeme, jen je teď využijeme kreativnějším způsobem.