Chtěli byste si ze svých fotografií vytvořit vzpomínkové video, ale nevíte si rady, kde začít? Přinášíme vám jednoduchého průvodce, díky kterému se naučíte, jak své vzpomínky oživit a vytvořit z nich skvělé video.

Příprava fotek

Než se pustíte do samotné tvorby, je důležité vybrat fotografie, které vlastně chcete použít. Pokud chcete dát dohromady nejvýznamnější momenty, samozřejmě můžete. Ovšem perfektní výsledek získáte, pokud zvolíte fotky, které spolu dobře ladí a vypráví váš příběh. Snažte se je seřadit postupně, aby hezky navazovaly. Důležité je vybírat fotky s kvalitním a vysokým rozlišením, aby byl výsledek perfektní. Případně je můžete i předem upravit – základem je úprava jasu a kontrastu, ale vybrat si můžete i nějaký filtr, který sjednotí celkový vzhled.[1]

Výběr vhodného softwaru

Pro jednoduché vytvoření videa budete potřebovat nějaký software – program. Nabízí se spousta různých možností, od jednoduchých aplikací až po složitější programy. Pokud hledáte něco jednoduchého, pak je skvělou volbou Movie Maker. O něco pokročilejší je Premiere. Jestliže patříte mezi začátečníky, nejjednodušším řešením je mobilní aplikace. Ta má řadu skvělých funkcí a usnadní vám tak práci.

Jako nový!

Pořiďte si zánovní iPhone ve skvělém stavu za akční cenu.

Jaké jsou nejčastější programy na vytváření videa?

Windows aplikace Fotky – Windows má jeden z nejlehčích editorů, který vytvoří video s hudbou, textem i 3D efekty. V sekci Fotky stačí vybrat možnost Editor videa, nastavit Nový projekt, pojmenovat jej a pak můžete začít tvořit.

Zoner Photo Studio X – Tento program je sice zpoplatněný, ale můžete si jej na 15 dní vyzkoušet zdarma. Je ale profesionálnější než neplacené verze.

Adobe lightroom – Tato aplikace je vhodná pro všechny uživatele, i pro ty úplně začátečníky, a navíc je zdarma. Můžete si vytvořit vlastní návrhy, nebo využít již přednastavené filtry.

Tvorba videa

Jakmile si vyberete vhodný program nebo aplikaci, můžete se do toho pustit. Základem je nahrát vybrané fotografie. Dejte pozor na to, aby byly uspořádané ve správném pořadí – tak, aby vyprávěly váš příběh. Můžete přidat různé přechody mezi jednotlivé fotky nebo třeba přidat textové popisky. Dodejte videu atmosféru díky hudebnímu podkresu. Je zde spousta prostoru pro kreativitu, zkoušejte různé možnosti a vyberte to pravé.

Video z fotek nabízí skvělý způsob, jak sdílet své vzpomínky. Zpočátku se proces může zdát složitý, ale s trochou tréninku ho hravě zvládnete. Pak můžete vytvářet vlastní mini filmy, které můžete promítat například na svatbě či jimi překvapit oslavence na narozeninové párty. Vaše videa se tak stanou milou vzpomínkou.