Zajímá vás, jaké slevy nabízejí dodavatelé elektřiny mimo běžné nabídky? V našem článku se podíváme na méně známé možnosti úspor u dodavatelů energií. Informujte se a optimalizujte své výdaje.

Individuální slevy se stávají realitou

Žijeme v době, kdy ceny energií významným způsobem kolísají. Jednou zde máme vládou nastavený strop ceny energií, kterých dodavatelé dostatečně využili, podruhé se změní geopolitická situace a ceny opět kolísají.

Cenová kalkulačka

Ušetřete až 4 000 Kč ročně na elektřině. Zjistěte v nezávislém porovnání, se kterým z 56 dodavatelů skutečně ušetříte.

Stále více klientů zjišťuje, že na cenách za elektrickou energii přeplácejí, a to poměrně významně. Jak ale skutečně ušetřit na nákladech za elektrickou energii, bez které dnes nic nefunguje? Zkuste si říct o podpultovou slevu.

Jak dodavatelé bojují o stávající zákazníky

Mnoho dodavatelů elektrické energie má připravenou celou řadu takzvaných individuálních nabídek, které vám může nabídnout. Žádná z firem nechce přijít o své klienty. A když zákazník přijde s informací, že chce smlouvu ukončit a přejít ke konkurenci, objeví se rázem nová výhodná nabídka.

Máte-li nevýhodnou smlouvu, prozkoumejte trh a podívejte se, zda jinde nenajdete výhodnější nabídku. Teprve poté se snažte na stávající smlouvě získat slevu.

Zapomínat samozřejmě nesmíme na to, že v případě výpovědi smlouvy běží tříměsíční výpovědní lhůta. Je docela dobře možné, že si stávající společnost dá s novou nabídkou na čas. Máte ale také dostatek času na nalezení případného nového dodavatele.

Roční spotřeba elektřiny průměrné domácnosti

Tip: Vypočítejte si, kolik můžete ušetřit za energie díky LED žárovkám

Osvětlení a spotřebiče

1000 kWh na osobu
Vaření

200 kWh na osobu

Ohřev vody

1000 kWh na osobu

Vytápění 100 kWh na m2

Neveřejné nabídky jako standard

Neveřejné nabídky jsou poměrně běžné u většiny dodavatelů nebo operátorů. Na energetickém trhu se z nich ale začíná stávat standard. Zjednodušeně řečeno, když si o slevu neřeknete, tak ji nedostanete. Nečekejte ani pozitivní změnu ceníku – proč také?

Cenová kalkulačka

Spočítejte si v online kalkulačce, jestli za plyn zbytečně nepřeplácíte. Změnou dodavatele můžete ročně ušetřit až 8 000 Kč.

Velké úspory můžete získat také na plyn. Topíte touto komoditou? Neveřejná nabídka pro vaši domácnost tak může být velmi výhodná. Ušetřit můžete i několik tisíc korun měsíčně. Za celý rok se pak úspory sečtou.

Myslete také na důvěryhodnost dodavatele

Při honbě za lepšími cenami ale mějte na paměti také to, že je důležitá důvěryhodnost dodavatele energií. Všichni jistě vzpomínáme na kauzu kolem Bohemia Energy, kdy se tisíce klientů dostaly do nezáviděníhodné situace. Ačkoli mohou být důvěryhodní dodavatelé dražší, za klid na duši to rozhodně stojí.

Koneckonců, úspora na energiích není jen o slevách a podpultových nabídkách, je také o našem přístupu a ochotě vyjednávat. Seznamte se s trhem, zjistěte si svoje možnosti a v případě, že vám nabídka nesedí, není ostuda zeptat se na lepší podmínky. Dodavatelé energií mohou být vstřícní, když cítí, že o zákazníka mohou přijít. Vaše volba by měla být vždy vyvážená, a mířit tak k optimální kombinaci ceny a kvality. Na cestě k úsporám vám přejeme hodně zdaru a pevné nervy při vyjednávání.

Chcete být téměř nebo absolutně nezávislí? Investice do fotovoltaiky je řešením. Jaká je cena a návratnost?