Bílé šaty s vlečkou, střevíčky jako pro Popelku, vlasy sčesané do krásného účesu, počasí krásné slunečné jako z pohádky – to by chtěla každá nevěsta s ženichem, kteří očekávají každým dnem svůj den D. Když se podíváte na nějaké svatby slavným, buď z našeho českého rybníčku nebo z toho světovějšího, skoro každý pár má svatbu uspořádanou v letním období.

Vybrali jsme pro vás pár tipů, jak uspořádat svatbu v zimě, a možná vás přesvědčit, že zimní svatba může být o mnoho kouzelnější než ta letní. Ačkoliv svatby stále ještě vnímáme spíše jako záležitost jarních a letních měsíců, sňatek mimo sezónu si pomalu volí více a více snoubenců. Zimní svatba má nádherně kouzelnou atmosféru, kterou v jarním nebo letním období nevykouzlíte. Prostředí zasněžené krajiny má tak magickou atmosféru, že to musí chtít snad každá z nás.

Kde svatbu uspořádat?

Přestože se zima nepovažuje za hlavní svatební sezonu roku, je dobré si své vysněné místo rezervovat s menším předstihem. Možná stále přemýšlíte, jaké místo by bylo to pravé na ten váš den D. Zkuste zvážit zrekonstruovaný statek se stodolou, hotel či jiné prostory. Existují mnoho krásných míst, kde by se vaše svatba vyjímala. Samozřejmě máme po vás pár míst, která nás zaujala a doufáme, že vás také okouzlí.

Náš Mlýn

Toto místo se nachází blízko Olomouce. Kouzelné místo je pro svatbu nádherné, budete obklopeni přírodou a celé prostředí je jedinečné. Svatby se zde můžou pořádat celoročně. Do prostor se vejdou 80 hostů, ale v chladných měsících je však kapacita omezena na 60 hostů.

Obřad může probíhat kdekoliv v prostorách mlýna.

Pohoda Nárameč

V krásném prostředí poblíž Třebíče se nachází areál Pohoda Nárameč.

Areál je obrovský, takže svatební obřad si můžete uspořádat na louce nebo také ve velkém party stanu, který možná bude příjemnější v chladnějším počasí.

Tvrz Krassa

V Tvrzi Krassa u Liberce se snoubí tradice a moderna se čtyřmi hvězdami. Celá tvrz je protkaná přírodními materiály, každý krok provází vůně dřeva, květin i blízkého lesa. Její neotřelý genius loci zklidňuje mysl a doslova nabíjí energií.

Užijete si naprosté soukromí uprostřed přírody, a přesto obklopeni moderním a stylovým vybavením. Do manželství vstoupíte v romantickém prostředí v altánu, nebo na travnatém paloučku přímo na nádvoří tvrze. Celý obřad pak proběhne ve stylové stodole. Kompletní organizaci a přípravu svatebního dne svěříte do péče svatebním koordinátorkám a svým chuťovým buňkám dopřejete gastronomický zážitek.

Plusy zimních svateb

1. Menší peněžní náklady a volnější termíny Zima je totiž „off“ sezona. V zimních měsících jsou sály či jiné prostory o mnoho levnější než v těch letních, což se při uspořádávání svatby celkem vyplatí. S tím se pojí i volnější termíny různých společenských sálů, statků, stodol, …

2. Zákusky vám poděkují za nižší teploty. Není lepší období na uschování zákusků jako je v zimě. Asi si umíte představit, že v létě se budou ty krásné zákusky, dorty, koláčky s polevou roztékat jak sníh, což mi nechceme. Za výběr chladnějšího počasí vás zákusky potěší lepší trvanlivostí. Nebudou se kazit, roztékat a bude s nimi jednodušší manipulovat.

3.Fotky jako z filmu Focení ve svatebních šatech v té zimě je naprosto neblahé, ale ty fotky budou vypadat pohádkově. Jen si to představte, vy jako svatební pár se fotíte venku, kde je všude bílo a padá sníh – no nezní to krásně? Budete mít krásné jemné a originální svatební fotky.

4.V zimě se tolik nezpotíte a i make-up bude odolnější Zimní svatba má i výhodu tu, že není teplo, což znamená, že se nebudete potit jako v letním období. Nevěsty určitě také budou rády, protože jejich krásný make-up jim vydrží na dlouhé hodiny

Minusy svateb v zimě

1.Počasí je nevyzpytatelné.Počítejte s tím, že počasí vám nebude ladit do karet. Může pršet, sněžit, může být náledí či vichřice. Místo nádherné a romantické zasněžené krajiny hrozí i mrazivá zem, náledí a další nepříjemnosti spojené se zimou.

2.Dopravní kolaps Se zimním obdobím se pojí i horší sjízdnost některých silnic při svatbě na horách. Namrzlé vozovky způsobují zpoždění, které narušují harmonogram.

3.Krátké dny, brzy tma Mějte na paměti, že v zimních měsících zapadá Slunce brzy a stmívá se již mezi čtvrtou a pátou hodinou odpolední. Takže i s focením byste neměli otálet a fotit se co nejdříve, ať nemáte zatmavěné svatební fotky.

Outfity na veselku v zimě

Svatba v zimě umožňuje při výběru oblečení využití prvků, kterých je třeba se v létě vyvarovat. Vrstvené a zdobené šaty, lesklé ozdoby, syté barvy a hřejivé doplňky otevírají dveře fantazii a splnění nejedněch dívčích snů o pohádkovém sňatku.

Nevěsta

Asi tušíte, že do chladného zimního počasí není vhodné si brát svatební šaty bez ramínek či rukávů. Existují mnoho jiných rób, ve kterých vám to bude slušet, ale bude vám hlavně teplo. Měly byste myslet i na takové detaily, jako jsou teplé punčocháče a pořádná obuv. Samozřejmě lodičky si můžete vzít ve vnitřním prostoru – statek, stodola, kde budete mít obřad, ale na focení by vám nohy asi zmrzly. Nevěsty by se měly porozhlédnout nejen po šatech s dlouhými rukávy, ale přejí-li si odhalenější róbu, pak i po šálech, bolercích, svatebních kožíšcích nebo kabátcích. Jen si představte dívku v bělostných šatech s velkým rudým šálem, která kráčí vstříc ženichovi, jemuž se v knoflíkové dírce saka skví stejně zbarvené květinové aranžmá. Chladivé a monotónně bílé zimní dny si navíc zaslouží výrazné barevné doplňky a jiskru.

Ženich

Ženichové by se neměli nechat pomýlit myšlenkou, že je oblek jako oblek. Zimní počasí si žádá oděv z pevnějšího a silnějšího materiálu, např. z vlněné směsi. Třeba tvíd je mimo jiné hřejivější a působí už od pohledu slavnostně.

Zajímavé ozvláštnění představuje i sametové sako nebo vrstvení.

Krásná zimní svatba

Zimní svatby jsou krásné, plné kouzelné atmosféry a ta zasněžená krajina je skvostná. Všechno má svoje výhody a nevýhody a zimní svatba nemá žádnou výjimku. Bude asi dobré si vše napsat, prostě si udělat takový seznam věcí, co budete potřebovat, ale hlavně si vybrat to svoje místo. Seznam hostů je též důležitý, takže do svého to-do listu i toto začleňte, ať máte všechno hotové, než začne svatební horečka. Tak ať se vám svatba povede podle vašich představ!