Rádi si u filmů pobrečíte? Nebo si naopak myslíte, že vás nic nezlomí? U těchto snímků máte dost velkou šanci, že se tak stane. Nebojte se, na spoilery vždy poctivě upozorníme. U každého odstavce se spoilerem naleznete tento znak: ⚠

Duch

Proslulý film natočený v roce 1990 s Demi Moore a Patrickem Swayzem je o nekonečné lásce. Úředník Sam a výtvarnice Molly se přestěhují a plánují svatbu. Jejich štěstím ale otřese tragická událost.

A jaké jsou ty dojemné momenty? ⚠

Sam zemře a následně dovede komunikovat jako duch. Film obsahuje několik nezapomenutelných romantických scén. K nim patří například ta u hrnčířského kruhu s písní Unchained Melody. Samotný závěr filmu vás nejspíš nenechá chladnými. Odehrává se zde potyčka, které se účastní několik lidí včetně Sama, který Molly stále chrání. Ta ho konečně uslyší a díky záři světla i spatří. Políbí se, vyznají si lásku a Sam se pomalu ztrácí ve světle věčnosti, kde se někdy setkají.

Hačikó – příběh psa

Film natočený dle skutečné události, jež se odehrála v Japonsku, vypráví příběh oddaného psa a univerzitního profesora, kterého představuje Richard Gere. Ten se opuštěného psa ujme a odměnou mu je neuvěřitelná oddanost. Snímek zobrazuje právě nesmrtelné pouto a malý rituál, který je ovšem největším vyznáním lásky. Legenda v Japonsku žije dodnes.

A jaké jsou ty dojemné momenty? ⚠

Hačikó svého pána dennodenně doprovází na nádraží a odpoledne se tam vrací, aby ho zase uvítal. Parker Wilson ale jednoho dne zemře. Vlakem odjel, ale na nádraží se již neobjeví. Avšak Hačikó na něj čeká dalších 9 let, než sám zemře. Film tak upíná pozornost k věrnému psovi. Ať už ho odvezou kamkoli, vrátí se na nádraží a čeká na svého pána.

Bez návodu

Začátek filmu se odehrává v Acapulcu. Valentin zde rád vítá turistky, které se chtějí pobavit. Jedna z jeho „známostí“ se ale na místo vrátí a zanechá mu tam překvapení.

A jaké jsou ty dojemné momenty? ⚠

Tím překvapením je malá holčička. Matka záhy Valentina a dceru opustí. Životní role Valentina se tak o 180 stupňů změní. Snaží se dceru Maggie vychovávat, jak nejlépe umí. Dělá kvůli ní práci, ze které má strach, ale vynáší to peníze. Udělá pro ni cokoliv. Jenže matka se po několika letech vrátí a dceru si nárokuje. S Valentinem se kvůli tomu i soudí. On se Maggie nechce vzdát. Všechno nasvědčuje tomu, že Valentin má vážnou nemoc, i proto s ní chce strávit své poslední dny. Nakonec s Maggie utíká zpět do Acapulca. Matka je vypátrá. Už mu ji ale nechce vzít. Zná totiž všechny okolnosti. Všichni tři sedí na pláži. A najednou jeden z nich umírá. Jenže to nebyl Valentin, ale dcera Maggie. To ona byla celou dobu vážně nemocná a Valentin ji chtěl jen ochránit.

Chlapec v pruhovaném pyžamu

Rodina osmiletého Bruna se musí odstěhovat, protože se jeho otec stane velitelem v koncentračním táboře. Malý chlapec tak opouští známé prostředí i kamarády a začíná bydlet na samotě u „farmy“, z níž dýmá černý kouř. Bruno se skamarádí se stejně starým Shmuelem, který sedává za plotem. V rodině Bruna dochází ke střetům názorů, ale jeho otec dětem vštípí do hlavy, že tábor je hezké místo. Bruno se tam tedy chce dostat.

A jaké jsou ty dojemné momenty? ⚠

Bruno chce zapadnout do komunity za plotem, kde se nachází Shmuel. Přijde na to, že by se mu to mohlo podařit, pokud by nosil pruhované pyžamo. To mu Shmuel obstará. Rodina ho začne hledat, ale pozdě. Oba chlapci ruku v ruce skončí v plynové komoře.

Než jsem tě poznala

Film staví do kontrastu dívku Louise, která vede obyčejný život. Pracuje v bistru a není si jistá vztahem, který má se svým přítelem. Naproti tomu Will žil naplno – do doby, než ho nehoda připoutala na invalidní vozík. Když se setkají, vzájemně si změní život.

A jaké jsou ty dojemné momenty? ⚠

Will trpí kvadruplegií, která způsobuje ochrnutí končetin i trupu, a plánuje asistovanou sebevraždu. Lou se snaží změnit jeho náhled a názor mu vyvrátit. Ačkoliv vtrhne do jeho života jako náhlá bouře a opravdu rozjasní jeho dny, Will se svého plánu nevzdá. Jeho záměrem je ale motivovat Lou k vyšším ambicím. Oba tak prožili svůj nejhezčí půlrok v životě a byli odloučeni. Will dívce odkázal peníze na splnění jejích přání.

Zápisník jedné lásky

Příběh lásky se začal psát v roce 1940, kdy se poprvé potkala dívka ze zámožné rodiny s mladým mužem z chudých poměrů. Letní romance ale skončí hádkou a dojde k odloučení. Noah píše Allie každý den dopis, avšak její matka je skrývá. V době, kdy má Allie před svatbou, její a Noahovu cestu opět spojí osud dohromady.

A jaké jsou ty dojemné momenty? ⚠

Noah po návratu z války opravuje dům, který Allie v minulosti slíbil. Ta se o rekonstrukci skutečně dozví a vlivem nostalgických vzpomínek dojde k obnově jejich lásky. Zdá se, že si jsou souzeni. To by ale Noah v závěru filmu nečetl své vyvolené ze zápisníku proto, aby si vzpomněla. Allie totiž trpí amnézií a neví, s kým prožila svůj život.

Zelená míle

Film o neprávem odsouzeném vězni, kterého čeká trest smrti. Opravdu si ten trest zaslouží?

A jaké jsou ty dojemné momenty? ⚠

John Coffey je prostý na duchu, ale zastává spravedlnost. Léčí dobré lidi a trestá ty špatné. Dozorce, kterého představuje Tom Hanks, mu dokonce nabídne, že ho nechá utéct, protože ví, že se ničeho nedopustil. Vězeň ale nabídku odmítne s tím, že již nezvládá snášet veškerou bolest, která na světě panuje. Poprosí pouze o možnost zhlédnout film, protože dosud žádný neviděl. Posledním jeho přáním je to, aby neměl při popravě přes obličej černou kapuci. Bojí se tmy.