Hudba, zážitek, pivo a vítr ve vlasech, to je vše, co si mnoho lidí pod pojmem „fesťák“ představí. V době covidu festivaly nebyly, ale o to více si nyní můžeme ty roky bez festivalů vynahradit. Co je více, než si zajít na kapelu, která má pořádný říz a k tomu si užít hezký večer? Máme tu pro vás pár tipů, kam zajít na srpnové hudební, tak filmové festivaly.

Hrady CZ

O tomto festivalu jste už určitě slyšeli. Hrady CZ je letní kulturní festival, jehož 17. ročník se uskuteční během léta 2022 na významných českých a moravských historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky.

Mezi hrady patří:

Točník, Kunětická hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Bezděz, Veveří, Hradec nad Moravicí a Bouzov. Na prvních třech hradech již festival proběhl, ale nezoufejte, dalších pět je ještě před námi v srpnovém termínu.

 • Rožmberk nad Vltavou 5. – 6. 8. 2022
 • Veveří 12. – 13. 8. 2022
 • Hradec nad Moravicí 19. – 20. 8. 2022
 • Bouzov 26. – 27. 8. 2022
 • Bezděz 2. – 3. 9. 2022

Co se týče kapel a zpěváků, tak program nebude v žádném případě nudný. Na hradech vystoupí např. Chinaski, MIG 21, Visací zámek, Divokej Bill, Pokáč, Botox, Tomáš Klus, Mirai či Xindl X. Myslím si, že o program bude hezky postaráno.

Letáček HRADY CZ (Foto: Hrady cz)
Letáček HRADY CZ (Foto: Hrady cz)

Vstupenky na akci si lze zakoupit na Ticketstreamu nebo v den konání akce na místě. Cena se pohybuje okolo 1 300 Kč, ale záleží i na tom, zda se chcete účastnit festivalu jen v pátek, nebo i v sobotu. Další otázkou je také, zda budete chtít klasickou vstupenku nebo permanentku + VIP. V ceně sobotní vstupenky jsou zahrnuté i prohlídky stálých expozic hradů, takže nejen že si poslechnete pořádnou muziku, ale také si můžete prohlédnout hrad. A to je dobré, ne?

Chodrockfest

Chodrockfest je středně velký hudební open-air festival, který letošním rokem oslaví jubilejní desátý ročník. V minulých letech se o hudbu postaraly přední kapely a zpěváci české hudební scény, převážně zástupci rocku, punku, metalu, popu nebo také folku.

Festival se uskuteční 12. a 13. srpna v domažlickém jezdeckém areálu TJ Start v Plzeňském kraji. Tento festival je unikátní díky prostředí jezdeckého oddílu, které je písčité, terasovité a obklopené stromy zajišťujícími příjemný stín ve vysokých teplotách.

O program bude dobře postaráno. V pátek se představí skupiny Jelen, Komunál, Wohnout, Jakub Děkan, Dymytry, Pokáč, Škwor a Sticx. O sobotní hudební program se postarají Harlej, Xindl X, Lety Mimo, Záviš, Traktor, Alkehol, Plexis, Fast Food Orchestra či Prague Conspiracy.

Aktuální cena celodenního lístku je 850 Kč. Jednodenní vstupenka, jak páteční či sobotní, stojí 700 Kč. Vstupenky lze koupit na Vstupenkovna.cz.

Ledárny Open Air

Festival Ledárny Open Air se bude konat jako každoročně hned vedle historické budovy Branických Ledáren na Praze. Areál nabídne kromě úžasných a nezapomenutelných koncertů také dostatek prostoru pro letní pohodu a komfortní zázemí s pestrou gastro nabídkou.

Místo konání má i historickou minulost. Areál byl v minulosti zbudován a sloužil jako ledárna, tedy velký sklad přírodního ledu. Součástí objektu byly také stáje pro koně, vila a dům pro správce objektu. Od roku 1964 jsou Branické ledárny chráněnou stavební památkou. Mnoho let poté ledárny chátraly, až od roku 2021 oživuje areál letní festival Ledárny Open Air.

Na tuto akci se dostanete jak tramvají, tak i metrem, autobusem či autem. Pro přístup do areálu doporučují pořadatelé využít výhradně městskou hromadnou dopravu. Areál se nachází cca 100 metrů od zastávky městské hromadné dopravy Pobřežní cesta. Parkování v okolí areálu není možné a je zakázáno. Pokud byste chtěli přijet autem, nejbližší parkovací plocha je záchytné P+R parkoviště Nádraží Braník.

Ledárny Open Air (Foto: Ledárny Open Air)
Ledárny Open Air (Foto: Ledárny Open Air)

Pokud byste měli chuť si zakoupit v areálu nějaké pití či dobrotu, bude to možné pomocí cashless systému NFCtron. Platby v hotovosti a platebními kartami nebudou v areálu možné. Stačí si nabít čip, se kterým následně zaplatíte u obsluhy. Částku, která vám zbyde, můžete využít při další návštěvě Ledáren Open Air anebo si ji vybrat do 22. září 2022.

A teď se podíváme, kdo bude v Ledárnách Open Air vystupovat.

 • 2. srpna – Fat Freddy’s Drop
 • 6. srpna – Luciano
 • 11. srpna – J.A.R
 • 12. srpna – PSH
 • 17. srpna – Horkýže Slíže
 • 18. srpna – Prago Union
 • 19. srpna – Calin
 • 23. srpna – Poletíme?
 • 25. srpna – David Koller
 • 27. srpna – Marpo & TroubleGang
 • 31. srpna – Čechomor
 • 1. září – Mňága a Žďorp
 • 6. září – Jasná páka
 • 8. září – Pražský výběr

Ceny vstupenek na jednotlivé kapely a zpěváky jsou odlišné. Například Horkýže Slíže stojí okolo 450 Kč, na druhé straně koncert Davida Kollera stojí 839 Kč.

Letní filmový festival – Zámek Slavkov u Brna

Konečně tu mám pro vás tip, kam vyrazit na filmový festival plný krásných filmů. Tato akce bude probíhat od 4. – 12. srpna na Zámku Slavkov u Brna.

Abych vás navnadila, tak zde máte program promítaných filmů:

 • 4. 8. Po čem muži touží 2
 • 5. 8. Notre-Dame v plamenech
 • 6. 8. Tlapková patrola ve filmu
 • 7. 8. Zátopek
 • 8. 8. Kdyby radši hořelo
 • 9. 8. Tajemství staré bambitky 2
 • 10. 8. Prezidentka
 • 11. 8. Tři tygři ve filmu: JACKPOT
 • 12. 8. Zpívej 2

Začátky promítání budou ve 21 hodin, ale v případě jasného počasí může být začátek posunut cca o 15-20 minut. Nemusíte se bát, pokud bude pršet, tak i v tomto malém zádrhelu se bude promítat. Výjimka je příliš silný vítr či prudký liják.

Vstup na LFF bude možný jižní branou do zámeckého parku, kde se budou prodávat vstupenky. Všechny filmy budou promítány v českém jazyce. Sezení dle vlastních možností. Občerstvení bude zajištěno.

Vstupenky na LFF jsou od 100 do 120 Kč.

Teplický festival vína 2022

V sobotu 6. srpna od 12 do 22 hodin se v Teplicích uskuteční premiérový festival vína.

Příznivcům dobrého vína se na Zámeckém náměstí v Teplicích představí 20 pečlivě vybraných vinařství z Čech a Moravy. Kromě stálic českých festivalů vína, jakými jsou např. mutěnické Modré vinařství, čejkovické Vinařství Konečný, poddvorovské Vinařství Gertner či mikulovské Vinařství Rauš se svým nepřehlédnutelným someliérem Lukášem Polišenským, se potkáte i se zcela novými vinaři. Celková nabídka bude velmi pestrá, od lehkých ročníkových vín, přes perlivá a růžová vína, až po mohutná vína z francouzských sudů či vína vyrobená speciálními technologiemi.

Teplický festival vína 2022 (Foto: Teplický festival vína 2022)
Teplický festival vína 2022 (Foto: Teplický festival vína 2022)

Můžete se těšit na food zónu s různorodou nabídkou pokrmů, nápojů a také na bohatý hudební program. Vystoupí Cimbálová muzika Trnka, skupina Like-it, a nakonec DJ Danda. Programem bude provázet moderátor Luděk Holý a sommelier Zdeněk Kintr.

Vstupné na festival je zdarma. Víno se bude nalévat výhradně do festivalových sklenic, které bude možné za 100 Kč pořídit přímo na místě.

The Most Fest

The Most festival nabídne opravdu nabitý program – od hudebních koncertů, sportů, exhibicí až po divadla. Na vše se můžete těšit v atraktivním přírodním prostředí jezera Most od 11.-14. srpna.

Účinkujícími budou: Lucie Bílá & Arakain, Leoš Mareš, Eddie Stoilow, Richard Müller, Marpo & TroubleGang, Lake Malawi, Kapitán Demo, The Backwards, Janek Ledecký, Anna Julie Slováčková, PSH & Vladimir 518, Monkey Business, DJ Roxtar & Adolfeen či Maniak & DJ Wich.

O sport a exhibice nebude nouze. Budete moci vidět a vyzkoušet si flyboard, dračí lodě, jetsurf nebo hokejbal, … a mnoho dalších. Kromě relaxu si můžete protáhnout i tělo a vyrazit třeba na kole nebo se vyřádit na lyžích. Součástí areálu bude totiž sjezdovka s opravdovým sněhem pro lyžování, bobování a na pořádnou koulovačku.

Celými dny vás budou provázet moderátoři Jakub Kohák, Tomáš Morávek, Vlasta Vébr a Leona Gyöngyösi.

The Most Fest (Foto: The Most Fest)
The Most Fest (Foto: The Most Fest)

Předprodeje vstupenek jsou zahájeny. Od 1.8.-10.8. bude cena vstupenek 1090 Kč a poté bude možnost si vstupenky koupit přímo na místě za 1190 Kč. Pokud byste si chtěli polepšit a pořídit si VIP vstupenku, zaplatíte 2750 Kč. Vstupenka zahrnuje VIP stanové městečko, gastro areál, toalety a sprchy, a parkovistě v rámci VIP stanového městečka. Absolutně nejvyšším levelem je VIP All inclusive vstupenka, která stojí 4750 Kč, v její ceně máte zahrnutou neomezenou spotřebu pití a jídla a VIP prostory a zázemí.

Děti do 100 cm mají vstup zdarma a děti do 15 let mají 50% slevu. Vstupenky lze koupit na GoOut, Ticketstream či Ticketportal. Lístky platí na všechny dny festivalu. Pokud by se The Most Fest nemohl konat z důvodu vládních nařízení a omezení pořádání veřejných akcí, zaplacené peníze budou vráceny.

Ať vyrazíte na jakýkoliv festival, který jsem vám doporučila, uděláte dobře. Maximálně si to užijte, nechte vítr ve vlasech vlát a načerpejte energii na další dny.