Kdo by chtěl trávit hodiny v čekárně, když se lze nechat vyšetřit online? Tento fenomén začal během pandemie covidu-19 a těší se stále větší oblibě. Jak funguje vyšetření online a co je k tomu potřeba? Vybrali jsme pro vás tři online ordinace, které jsou vám k dispozici nonstop.

Konzultujte svůj zdravotní stav s lékařem

Dostali jste výsledky z laboratoře, ale nerozumíte údajům? Potřebujete konzultaci o zdravotní zprávě nebo si nejste jisti, jak užívat léky? Obraťte se na svého lékaře po telefonu. On vám zodpoví všechny otázky. Dnes se můžete obrátit na celou řadu lékařů, kteří nabízejí vyšetření online. Například Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR má ve spolupráci s AWP Solutions ČR a SR pro své klienty konzultační službu s názvem „Lékař na telefonu“, kde pacienti mohou zdarma požádat o pomoc kvalifikované lékaře. Nebo se můžete obrátit na specialisty z dalších online portálů, kteří se o vás a vaše zdraví s maximální péčí postarají.

Jak vyšetření online funguje?

Máte-li zdravotní potíže nebo potřebujete odbornou radu lékaře, obraťte se telefonicky na vámi vybranou službu. Koordinátor medicínské praxe zjistí, co je podstatou vašeho dotazu, a pokud je schopen odpovědět, poradí vám. Jestliže je nutná konzultace s lékařem, domluví s vámi termín hovoru. Vyšetření online je velmi podobné jako v ordinaci. Navíc ušetříte čas za čekání v ordinaci a cestu k lékaři.

Kdy je možné obrátit se na lékaře?

Na lékaře je možné obrátit se kterýkoli den v týdnu. Lékaři jsou vám k dispozici 24 hodin denně, a to včetně víkendů a svátků.

Jak fungují vybrané online ordinace

EUC – Lékař online

Na internetovém portále EUC[1] vyplníte dotazník se svým zdravotním problémem či dotazem, který k lékaři máte. Koordinátor medicínské praxe vás zařadí na konzultaci s lékařem. Prostřednictvím videohovoru nebo chatu vás praktický lékař vyšetří online nebo doporučí další postup. Po diagnostice potíží obdržíte doporučení ke specialistovi. Léky si můžete objednat online.

Registrovat se můžete hned třemi způsoby:

  • Bankovní identitou – registrovat se můžete pomocí své bankovní identity. Totožnost si na portále ověří online.
  • Aplikací Onfido – registrovat se můžete pomocí aplikace pro ověření biometrických údajů vašeho obličeje.
  • MojeEUC – využít můžete svou registraci do sítě EUC a přihlásit se pod svými přístupovými údaji.

S čím vám lékaři na EUC pomohou?

Lékaři na portále EUC vám pomohou s většinou běžných zdravotních potíží. Například s bolestí hlavy, na prsou, v krku, bušením srdce, covidem-19, infekcí močových cest, nastydnutím, pálením žáhy, problémy s genitály, problémy s končetinami, se stresem, spánkem, průjmem, vyrážkou, zpožděním menstruace a mnoho dalších zdravotních potíží.

Lékař na telefonu

Službu „Lékař na telefonu“ mohou využít všichni pojištěnci Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR.[2] K dispozici je 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Zavolejte na linku 283 002 772, kde se spojíte s koordinátorem medicínské asistence. Koordinátor vyslechne váš dotaz, a když bude schopen odpovědět, poradí vám. Pokud dotaz vyžaduje konzultaci lékaře, domluví s vámi přesný čas, kdy vám zavolá zpět. Detaily hovoru následně předá lékaři, který se na zodpovězení vašeho problému pečlivě připraví.

Kontaktujte svého lékaře kdykoliv

S lékařem na telefonu můžete konzultovat příznaky onemocnění i zdravotní stav. Pokusí se určit, zda vaše zdravotní potíže mohou souviset s dalšími symptomy a zda mohou být příčinou popsaných příznaků.

Na lékaře se můžete obrátit s lékařskou zprávou nebo běžně užívanými lékařskými pojmy, kterými v lékařské odborné dokumentaci nerozumíte. Rovněž poradí s otázkami na očkování a podobně.

Služba „Lékař na telefonu“ je pro pojištěnce Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR zdarma 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Klient případně hradí hovor na pevnou telefonní linku dle tarifu svého operátora. Zpětné volání lékaře je pro klienty Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR zdarma.

U Lékaře

Na portále U Lékaře[3] budete mít k dispozici příjemné sestřičky a empatické lékaře, kteří vám poradí s vašimi zdravotními problémy, vysvětlením lékařského slovníku ve vaší lékařské či laboratorní zprávě nebo se můžete zeptat na nejrůznější otázky týkající se vašeho zdraví. Konzultovat s lékařem můžete vyrážku i závažnou nemoc. S praktickým lékařem až po specialisty v oboru. Tým 350+ lékařů máte díky této službě nonstop, 7 dní v týdnu. A žádný problém pro ně není banalita.

Videohovorem k určení problému

Už nemusíte ztrácet čas cestou k lékaři a čekáním v čekárně. Stačí si s vaším lékařem domluvit videohovor. Lékaři se těší na online schůzku s vámi a na řešení vašich zdravotních potíží.

Specialisté v oboru na jednom místě

Nezáleží na tom, zda hledáte pomoc od praktického lékaře, gynekologa, dermatologa, kardiologa, neurologa, chirurga, urologa, ORL, neurologa či jiného lékaře. Všichni lékaři jsou vám k dispozici. Zaregistrovat se můžete zdarma. Za spojení s lékařem hradíte 249 Kč.