Elon Musk byl po dlouhou dobu na prvním místě pomyslného žebříčku nejbohatších lidí na světě. Nyní jej z této příčky poprvé svrhl Evropan Bernard Arnault.

Bernard Arnault

Francouzský třiasedmdesátiletý podnikatel s přepychovou módou a vystudovaný inženýr Bernard Arnault, milovník a sběratel umění a také současný šéf a spoluvlastník koncernu LVHM, teď drží prvenství nejbohatšího člověka na Zemi, avšak zatím je doba jeho vítězství krátká. Do tohoto koncernu spadají firmy vyrábějící pod značkou koženého zboží Louis Vuitton, šampaňského vína Moët and Chandon a koňaku Hennessy.

Elon Musk

Jednapadesátiletý americký milionář, podnikatel, filantropa inženýr Elon Musk ztratil v úterý 13. 12. 2022 první příčku pomyslného žebříčku nejbohatších lidí světa.

Elon Musk v minulosti spoluvlastnil internetový platební systém PayPal. Stál u zrodu kosmické společnosti SpaceX (ta má nyní zajistit let okolo Měsíce, viz dřívější článek Česko má prvního vesmírného turistu a poletí zdarma) a také se podílel na vzniku automobilky Tesla.

Srovnání majetku Muska a Arnaulta

Agentura Bloomberg upozorňuje, že je to zcela poprvé, co prvenství obhájil Evropan, majetek Arnaulta se odhaduje přibližně na sto sedmdesát jedna miliard dolarů, což je v přepočtu cca 3,9 bilionu korun českých.

Pro porovnání, Muskovo jmění v současnosti činí asi sto šedesát čtyři miliard dolarů, to je zhruba 3,5 bilionu korun českých. Elon Musk vlastní procenta akcií Tesly a SpaceX, jeho kapitál však klesl po tom, co Musk koupil Twitter za čtyřicet čtyři miliard dolarů a také klesly o padesát procent ceny akcií Tesly.

První místo v žebříčku bohatých není zadarmo

Elon Musk si držel prvenství v žebříčku nejbohatších lidí světa docela dlouho, ale jeho místo nyní nahradil první Evropan vůbec Bernard Arnault. Je jasné, že získat titul nejbohatšího člověka není snadné. Stojí mnoho úsilí a pak stačí propad ceny akcií a o prvenství lehce přijdeme. Nedá se nic dělat, třeba si Elon Musk první místo zase jednou vybojuje.