Nestíhá vaše dítě látku? Známky se nelepší i přes veškerou vaši snahu? To není nic neobvyklého, potýkají se s tím v mnoha domácnostech. Důležité je si to přiznat. Existuje mnoho způsobů, jak to napravit. Nejlepší je svěřit to odborníkům.

Základní otázka: Komu svěřit své dítě?

Určitě nechcete svěřit svou ratolest jen tak někomu. Chcete mít jistotu, že se mu dostane té nejlepší péče od profesionálů, kteří mají za sebou nějaké výsledky. Škola Populo má rozsáhlou nabídku zkušených lektorů, kteří jsou prověření a spolehliví. Věnují se konkrétnímu žákovi zcela individuálně. Jsou to pedagogové, studenti či absolventi vysokých škol, kteří jsou zároveň odborníky v předmětu, který vyučují.

Zkušený tým vede vždy ke spokojenosti žáků i rodičů (Foto: skolapopulo.cz)
Zkušený tým vede vždy ke spokojenosti žáků i rodičů (Foto: skolapopulo.cz)

Doučování z pohodlí domova i osobně

Máte na výběr dvě možnosti, jak se vaše dítě bude doučovat. Preferujete-li osobní kontakt, tak máte poměrně velkou šanci, že se nachází lektor ve vaší blízkosti. Škola Populo má své pobočky v sedmi desítkách měst. Je libo Beroun, Jablonec nad Nisou, Český Krumlov nebo Znojmo? I tam jsou lektoři. Obsazená je samozřejmě většina krajských měst. Výjimkou tak není třeba Praha, Brno, Ostrava, Olomouc nebo Hradec Králové. Stačí vybrat konkrétní místo při vyplňování formuláře.

Máte to k lektorovi daleko, nebo vám zkrátka vyhovuje doučování z pohodlí domova? Není nic jednoduššího než zvolit online formu. Je to oblíbená metoda pro všechny věkové kategorie. Mnozí si to vyzkoušeli během pandemie covidu-19.

Nemusíte se bát, že ratolest bude jen koukat do monitoru a pasivně přijímat nové vědomosti. Škola Populo využívá osvědčených metod. Žáci se učí ze sešitu, papíru a učebnic. Přitom například mobilem zabíráte právě psací plochu a přes kameru na notebooku se vidí student s lektorem. Ten tak má pod kontrolou to, co žák dělá i jak se chová. To ostatně můžete vidět na fotografiích.

Důležité je, že máte přehled o výsledcích vašeho snažení. O probírané látce jsou rodiče i děti pravidelně informováni prostřednictvím elektronické žákovské knížky.

Jakých předmětů se doučování týká

Škála je obrovská. Samozřejmě jsou tu klasické předměty jako matematika, český jazyk, biologie, fyzika, chemie a tak dále. Máte možnost výběru i ze specifičtějších oblastí jako ekonomie, elektrotechnika, informatika nebo účetnictví.

Potřebujete vypilovat u své ratolesti cizí jazyky? K dispozici je angličtina, němčina, francouzština, španělština, ale i čínština nebo hebrejština.

Vaše dítě má možnost absolvovat zdarma vstupní test. Právě ten pomůže zhodnotit vědomosti. Škola Populo tak bude moct vybrat vhodného lektora a vhodné formy výuky i harmonogram.

Koho se doučování týká?

Můžete nechat doučovat své dítě ze základní a střední školy. Škola Popula se ale zaměřuje i na vysokoškoláky i dospělé, kteří chtějí třeba vypilovat jazyk nebo si dodělat maturitu. Můžete si dokonce vyzkoušet přijímací zkoušky nebo maturitu nanečisto. Studenti 4. ročníků si mohou procvičit didaktické testy ze společné části maturity. Společně s lektory si pak řeknou, co udělali správně a kde je prostor pro zlepšení.

Žáci se speciálními potřebami jsou vítáni

Někdy je to s učením složitější. Může za to špatná soustředěnost, zapomětlivost a snaha být předmětem zájmu. Lektoři ze Školy Populo si umí poradit i s dětmi s ADHD.

Hejného metoda

Lektoři při svých hodinách využívají i Hejného metodu. Ta se stává populární nejen při domácí výuce, ale i na klasických základních školách. Způsob výuky matematiky je založen na respektování 12 principů, které jsou poskládány do uceleného konceptu, tak aby děti objevovaly tento předmět samy a s radostí.

Rady a tipy na sociálních sítích

Studenti mohou přijímat rady a tipy o učivu zdarma na sociálních sítích. Škola Populo má svůj účet na TikToku.