Český Krumlov je nepochybně jedním z nejkrásnějších historických měst v České republice. Toto místo je jako z pohádky, prolíná se v něm architektonické dědictví, kulturní bohatství a nádherná příroda. Nezáleží na tom, zda vyrážíte z dálky či bydlíte poblíž – na každého zde čeká několik zajímavostí, které byste si neměli nechat ujít. Zajímavou destinací je také Třeboňsko, které také stojí za návštěvu.

Zámek Český Krumlov

Hlavní atrakcí města je nepochybně zámek, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Procházka zámeckou zahradou v kombinaci s prohlídkou interiéru vás zaručeně vtáhne do historie. Je vhodné zakoupit si vstupenky předem, zejména v sezóně totiž bývá plno, jelikož jde o opravdu populární místo. Vybírat si můžete z různých prohlídkových okruhů a vybrat si tak to, co vás zajímá. Poté si můžete odpočinout v barokní zahradě – třeba u rybníčku či v obklopení květin a zeleně.

Historické centrum

Procházka malebnými uličkami historického centra města vás provede kolem krásných historických budov, ovšem jsou zde i skvělé restaurace a obchody. Rozhodně se zde nudit nebudete. Nezapomeňte se zastavit také na Náměstí Svornosti, kde je několik krásných historických budov a užijete si zde atmosféru města.

Rafting na Vltavě

Českým Krumlovem protéká řeka Vltava. A pokud máte rádi netradiční zážitky, otevírá se vám skvělá příležitost užít si rafting, a to s jedinečným výhledem. Můžete si užít třeba jen hodinovou plavbu a zažít město jinak, ovšem za hezkého počasí se klidně můžete vydat i někam dál.

Egon Schiele Art Centrum

Pokud máte rádi moderní umění, či chcete zažít něco nového, čeká na vás Egon Schiele Art Centrum. V tom se nachází díla tohoto významného malíře. Nachází se zde trvalá expozice, která vám přiblíží život umělce, ale jsou zde i dočasné výstavy, a to včetně děl současných umělců. Při každé návštěvě vás tak čeká unikátní zážitek. V centru se navíc nachází i kavárna a muzejní obchod, můžete si tak dát něco dobrého či si odvézt něco na památku.

Ubytování v Českém Krumlově

Ubytování v Českém Krumlově je rozmanité, vybrat si můžete penzion či apartmán na kraji města, či se ubytovat přímo v centru a užít si atmosféru naplno. Během hlavní sezóny zde však bývá poměrně rušno, vybírejte proto s předstihem.

Třeboň: Rekreační město

Třeboň je malé město, kam lidé rádi vyráží za rekreací, historickými památkami a do lázní. Tato lokalita je dobře známá především díky velkým rybníkům. Třeboň leží mezi rybníky Svět a Rožmberk, okolí obce tedy přímo láká k turistice, ať už pěšky nebo na kole. A samozřejmostí je také rybaření, ovšem v letních měsících se zde můžete osvěžit.

Historické centrum

Historické centrum Třeboně je plné nádherných budov, zajímavostí je renesanční zámek a kostel svatého Jiljí. Procházka úzkými uličkami vás vtáhne do atmosféry minulých dob. Navíc si v centru můžete dopřát náležitou relaxaci – k dispozici jsou různé lázně a wellness centra, stačí si jen vybrat.

Třeboňské lázně jsou vhodné pro řešení problémů s pohybovým aparátem. Pokud vás trápí zdraví, využijte objednání k lékaři online – ať už jste zrovna na cestách či doma.

Ubytování v Třeboni

Třeboň nabízí rozmanité zážitky. Potěší milovníky přírody, vody a sportů. Ovšem zároveň jde o skvělou lokalitu pro relax a rozmazlování se. Prvním krokem je ubytovat se v Třeboni – konkrétní volba už záleží jen na vás.

Pokud vás lákají Jižní Čechy, mezi jedny z nejoblíbenějších destinací lze rozhodně zařadit právě Český Krumlov a Třeboň. Každá z těchto lokalit nabízí trochu jiný zážitek, obě z nich mají své jedinečné kouzlo a představují ideální místa pro dovolenou nebo víkendový výlet.