Poznat, co k vám někdo skutečně cítí, bývá někdy složité. Zejména pokud se jedná o romantické vztahy a o muže! Opravdu o vás jeví zájem a chtěl by s vámi tvořit pár, nebo má jiné úmysly? Koneckonců nikdo nechce trávit čas s někým, kdo ve vztahu budoucnost nevidí. Jak ale situaci rozklíčovat? Tento seznam vám pomůže představit si, jak se chová „muž, který vás skutečně miluje“.

Pokud se vám podařilo získat si jeho srdce, bude pravděpodobně dělat následující věci:

#1 – Chová se k vám s úctou

Jednou z podmínek zdravého vztahu, kterou většina lidí považuje za samozřejmost, je respekt. Muž, který vás miluje, vás bude respektovat jako člověka – vaše rozhodnutí, vaše přesvědčení a myšlenky. Možná to nezní příliš atraktivně, ale je to nezbytné pro jakýkoli trvalý vztah. I když s vámi nebude partner vždy souhlasit, stejně se bude snažit vidět věci z vaší perspektivy a respektovat váš pohled na věc. Zrovna tak ale doufá, že vy budete respektovat jeho.

#2 – Naslouchá vám

Mužům je často vyčítáno, že nejsou dobrými posluchači – ať už zapomenou na narozeniny vaší sestřenice nebo na to, která vonná svíčka se vám v obchodě líbila. Ale právě na takových drobnostech záleží. Muž, kterému nejste lhostejná, vám bude vždy naslouchat a pamatovat si maličkosti, o kterých se zmíníte. Bude se snažit zaznamenat všechny detaily, které může – protože tím dává najevo, jak moc si vás a toho, co máte na srdci, váží.

Dárkové truhly pro muže

Přemýšlíte, jak potěšit svého muže? S truhlou uděláte zaručenou radost.

#3 – Zvažuje vaše rady

Většina mužů má tendenci vyhýbat se radám, které jim dáváte – zejména pokud jim předkládáte svá doporučení a poukazujete tak na jejich chyby. Jakmile však pochopíte, že muž nechce, abyste řešila jeho problémy a bránila mu tak v jeho svobodném rozhodnutí, poskytnete mu tak nezávislost, po které jeho ego touží. Když uvidí, že ho podporujete, věříte mu a máte důvěru v jeho schopnosti, pak bude mít o vaše rady dobrovolně zájem. Bude upřímně zvažovat vaše návrhy, protože si vašeho názoru skutečně váží. Překoná tedy svou pýchu a zkusí věci podle vás.

#4 – Bojuje za vás

A bojovat za vás někdy znamená také bojovat s vámi, a nemyslí se tím bezdůvodné hádky. Je však dobré si uvědomit, že občasné neshody a diskuse jsou důkazem, že se partneři snaží, aby věci fungovaly. Poukazuje to na skutečnost, že je vám partner oddaný a chce najít řešení pro váš vztah.

#5 – Dělá kompromisy

Vztah není obchodní transakce a nikdo ze zúčastněných by si neměl klást otázku „co z toho budu mít?“. Kdo si pouze hraje a vstupuje do vztahu jen proto, aby z něj těžil pro vlastní dobro, pravděpodobně nic neobětuje, aby partnerství udržel. Když vás muž miluje, chce vás také vidět šťastnou, i kdyby to mělo znamenat, že občas odloží své vlastní záliby kvůli těm vašim. Nepočítejte však s tím, že se nechá využívat vámi – kompromisy platí oběma směry.

#6 – Projevuje žárlivost

Možná vás to překvapí, ale žárlivost patří mezi nejčastější emoce. Každý někdy žárlí – zejména když cítí, že ztrácí osobu, na které mu záleží. Pokud muž žárlí, znamená to, že k vám chová silné city a nechce o vás přijít. Bude se snažit, aby vám byl co nejblíže, a bude mít tendenci účastnit se vašich hovorů s jinými muži. Samozřejmě se takto nechovají všichni muži – možná nebudou chtít působit jako panovační či posedlí, přesto se nejspíš budou vyptávat. Někdy se tak muž chová i nevědomě, ale činy obvykle mluví jasněji než slova.

#7 – Zajímá se o to, co děláte

Ať už jdete nakupovat nebo se o víkendu účastníte večírku, bude se chtít zapojit. Muž, který vás miluje, s vámi bude chtít trávit co nejvíce času – a to nejen na rande. Smysluplný vztah je nejen o vzrušujících věcech, ale i o každodenních záležitostech.

#8 – Líbí se mu, jak vypadáte, i když máte „špatné dny“

Čím více času spolu lidé tráví, tím lépe si rozumějí – a potřeba zapůsobit a být upravený se rozplyne. Nakonec se oba budete cítit svobodně v pyžamu a v otrhaných teplácích. A on si stejně bude myslet, že jste krásná, bez ohledu na to, co máte na sobě. Není důležité, v čem jste oblečená, jak jste nalíčená nebo jak si upravujete vlasy. Jemu se líbíte vy, tedy vaše osobnost, váš úsměv a vaše drobné výstřednosti.

#9 – Je na vás hrdý

Muž, který vás miluje, se nestydí být na vás hrdý. Ať už věnujete úsilí čemukoli – rodině nebo kariéře, můžete si být jistá, že vaše tvrdá práce nezůstane bez povšimnutí. Na všechny obdivuhodné věci, které děláte, a na to, jak pracujete na svých cílech, bude hrdý. I v případě vašeho neúspěchu ocení, že jste vynaložily snahu. A pokud jste oba soutěživí, nebude se cítit tak zdrcený z toho, že skončil na druhém místě.

#10 – Dodržuje sliby

Většina lidí umí slibovat, ale ne každý dokáže sliby dodržet. Někdo, komu na vás záleží, se však vždy bude snažit své sliby také vykonat. Milující muž chce, abyste o něm měla vysoké mínění. Současně také ví, že na základě planých slibů si nemůže získat respekt. Porušit slib znamená porušit důvěru – a jemu na vás záleží natolik, že nebude riskovat rozpad vztahu. Pokud je upřímný a vždy se snaží dodržet to, co slíbil, značí to, jak moc si váží vašeho názoru – a vašeho srdce!

#11 – Poskytuje vám pocit bezpečí

Muži jsou v důsledku biologické evoluce přirozeně ochranitelští. Chtějí chránit lidi, které milují – ať už jde o ochranu fyzickou nebo citovou. Pokud vás muž miluje a záleží mu na vás, snaží se, abyste se cítila v bezpečí. Nebudete pochybovat o tom, zda tu pro vás bude k dispozici, až ho budete potřebovat. Vždy stojí při vás a zastává se vás. Takový muž je vaším spoluhráčem a největší oporou v životě.

#12 – K vaší rodině a přátelům se chová s respektem

Když vás muž miluje, s respektem přijímá i vaši rodinu a přátele. Pokud jste pro něho důležitá, stanou se pro něho důležití i vaši blízcí. Když se mu někteří členové vaší rodiny nebo přátelé nezdají zrovna ideální, bude mlčet, protože ví, že pro vás znamenají hodně.

#13 – Zahrnuje vás do svých plánů do budoucna

To, že vás zahrne do svých plánů do budoucna, je jednoznačným znamením, že s vámi chce mít dlouhodobý vztah. Nejde jen o rande na příští týden nebo plánování něčeho speciálního na vaše narozeniny. Dělá zásadní životní rozhodnutí s ohledem na vás a dokonce vás žádá o radu. Je zřejmé, že pokud jste spolu teprve pár týdnů, nemáte nárok na to, abyste mohla mluvit do všech jeho životních rozhodnutí. Jestliže spolu ale tvoříte vztah už nějakou dobu, měl by vaše připomínky pečlivě zvážit a zahrnout vás do všech svých plánů.

#14 – Stará se o vaše potřeby

K tomu, aby byl vztah zdravý a spokojený, je zapotřebí úsilí vás obou. O to více to platí pro dlouhodobé vztahy. Intimita se může začít jevit jako povinnost namísto výjimečného času pro sblížení – zejména jestliže jeden z partnerů rezignoval na uspokojování toho druhého. Fyzická intimita by měla být příjemná pro oba zúčastněné. A pokud se partner snaží, aby jeho žena byla šťastná, a současně vy se snažíte o totéž, jste na dobré cestě. Je běžné, že po počáteční fázi líbánek fyzické sbližování trochu upadá, ale nakonec je důležitá kvalita, ne kvantita.

#15 – Všímá si maličkostí, ze kterých máte radost

Někdy jsou to maličkosti, které v životě znamenají nejvíc. Třeba vám ráno nezapomněl přinést šálek vaší oblíbené kávy. Nebo jste se k sobě přitulili, abyste se po mizerném dni podívali na váš oblíbený seriál. Ať už vám přinášejí radost jakékoli maličkosti, vašemu partnerovi na vás záleží, pokud si jich všímá a ještě vám je zprostředkuje. Snaha o podobné drobné projevy laskavosti ukazuje úroveň uznání, kterého byste se při krátkodobém flirtu nedočkaly.

Pánové, souhlasíte s tímto seznamem? Je ještě něco, co byste přidali? A dámy, dává váš muž správně najevo, že vás miluje? :) Dejte nám vědět v diskuzi níže!