Účelem našich mobilních telefonů je mimo jiné usnadňování každodenních životů. Nebylo by to však možné bez široké plejády různorodých aplikací. V dnešním článku se proto právě na některé z nich zaměříme.

1. KineMaster

Mnozí z vás jistě nepohrdnou sledováním, či dokonce tvorbou vysoce kvalitních videí z pohodlí vlastního mobilního telefonu. Patříte-li mezi ně, pak bychom vám rádi představili aplikaci KineMaster. Ta se zaměřuje špičkovou a zároveň pohodlnou editaci krátkých i dlouhých videí přímo ve vašem telefonu.

Jak tvůrci, tak i recenzenty je KineMaster označován za velmi variabilní, funkční a především uživatelsky přívětivou aplikaci, jež by vám rozhodně neměla uniknout.

2. Relive: Run, Ride, Hike & more

Nezřídka kdy se sportovně založení uživatelé telefonů setkávají s potíží v podobě nemožnosti nalézt adekvátní aplikace. Zvlášť pro běžce, běžkaře, či cyklisty tu proto máme aplikaci Relive.

Ta zcela zdarma a při tom s maximální efektivitou dovede sledovat a sdílet vaše trasy, při čemž se dokáže spárovat s téměř libovolnými fitness náramky či hodinkami.

3. Youper

Ať už jste studenti či zaměstnanci v prakticky libovolném odvětví, jistě se vám v menší, či větší míře nevyhýbá stres. Rádi bychom vám tak představili aplikaci Youper, jež dovede doslova vyčíst váš emocionální stav a poté poskytnout ideální zpětnou vazbu. To však činí s mimořádným citem a taktem, což z něj dělá ideálního pomocníka do všech situací.

4. Webnovel

Nezapomněli jsme ani na čtenáře. Rádi bychom vám představili aplikaci Webnovel. Ta se, jak už z názvu vyplývá, zaměřuje na čtení a pravidelné aktualizování vlastní rozsáhlé databáze světoznámých i zcela nových literárních děl.[1]

5. Wakie

Pokud se vám ráno nedaří vstát z postele, Wakie vám může ukázat, jak na to. Princip je jednoduchý. V momentě, kdy nechcete vstávat, začne aplikace obvolávat náhodná čísla ve vašem mobilním telefonu, nebo přímo některá úplně cizí. Motivace je to zajímavá, že?[2]

6. ELSA Speak

Spousta lidí se chce učit cizí jazyky, ale často jsou odrazeni vysokou cenou, či zdánlivou náročností kurzů. Máme tu proto jednoduché řešení v podobě aplikace ELSA Speak.

Ta je poháněna umělou inteligencí a jejím hlavním účelem je vytvářet personalizované lekce z jazyků pro uživatele všech úrovní i věkových kategorií. To navíc dovede v reálném čase a často kvalitněji, než by to svedl kdejaký lektor.

7. Fake-An-Excuse

Zajímavou aplikací ke zbavení se nepříjemných telefonátů od rodiny či z práce je Fake-An-Excuse. Ta během vámi určených hovorů přehrává všemožné zvuky, jež mají volajícího přimět k zavěšení. Dovede například napodobit rušivý signál, zvuky práce na stavbě, či klepání na dveře.

8. Grammarly

Ideální aplikací pro rychlou a spolehlivou korekci textu je bezpochyby Grammarly. Ta je díky využití umělé inteligence schopna mimořádně přesně a při tom svižně opravovat hrubky, interpunkci či přímo navrhovat lepší varianty daných vět.

Grammarly se tak může stát ideálním pomocníkem pro začínající autory, studenty či kohokoliv, kdo chce mít jistotu kvalitně napsaného textu.[3]

9. Lynket Browser

Jednoduchá a praktická aplikace pro každého, kdo má rád srovnaná a organizovaná okna prohlížeče. Lynket Browser v zásadě funguje tak, že vám rovná veškeré články, či vámi otevřené weby do fronty tak, aby jste je měli kdykoliv k dispozici a bez dlouhého hledání.

10. MightyText

Nejeden uživatel již přemýšlel nad tím, zda je možné SMSky, či zprávy z mobilních chatů pohodlně otevřít i v počítači. Odpověď známe: S aplikací MightyText je to možné!

Aplikace synchronizuje váš telefon s počítačem, načež prostřednictvím prohlížeče poskytuje přístup k mobilním zprávám, přímo na vaší obrazovce. Zprávy zde ovšem nemusíte pouze číst. Můžete na ně totiž pohodlně odpovídat a vytvářet nové.[4]